کی‌روش: فوتبال ژاپن در حال حاضر 24 سال از فوتبال ایران جلوتر است

کد خبر: 5456
خواندن 338 دفعه چهارشنبه, 22 مهر 1394 ساعت 00:48

به گزارش " تک خوان " ، کارلوس کی‌روش پس از تساوی یک - یک تیم ملی ایران مقابل ژاپن در دیداری دوستانه اظهار داشت: بار دیگر تشکر می‌کنم از تیم ملی ژاپن که به ایران آمد و با ما بازی کرد. همان‌طور که گفتم نمی‌خواستیم فرصت بازی با تیمی چون ژاپن را از دست بدهیم، چون این تیم، تیمی سرعتی و منظم است و ما به دنبال آن بودیم که انسجام تیمی خود را در مصاف با ژاپنی‌ها نشان دهیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران افزود: لحظاتی شاهد این بودیم که تیم ملی ژاپن بازی و عملکرد خوب خودش را نشان داد و بازیکنان این تیم بسیار سرعتی بودند. هرچند ما هم می‌بایست در این بازی به این سنگینی تمرکز بالای خود را حفظ می‌کردیم که این اتفاق افتاد.

وی ادامه داد: البته با تمام احترامی که برای تیم حریف قائلم، اما به هیچ عنوان با ترس بازی نکردیم. در نیمه نخست حاکم بازی بودیم و بهتر از حریف بازی کردیم و به گل هم رسیدیم. در نیمه نخست ژاپن فرصت‌هایی در ضدحمله داشت و می‌توانست به گل برسد، ولی این‌طور نشد. در نهایت فکر می‌کنم نتیجه به دست آمده عادلانه بود.

کی‌روش در پاسخ به این پرسش که آیا به اهدافی که قبل از بازی با ژاپن مدنظر داشتید، رسیدید یا خیر، گفت: در درجه اول باید بگویم که کاملاً آن توقعی که از بازی با ژاپن داشتیم برآورده شد و مقابل بهترین تیم آسیا بازی خوبی انجام دادیم، اما مطلبی که بسیار حائز اهمیت است این است که بازیکنان ما شخصیت خوبی از خودشان نشان دادند و در 90 دقیقه هم در دفاع و هم در حمله خوب بودند. ما خوشحالیم که توانستیم به این صورت بازی کنیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: با توجه به اینکه ما در تیم ملی فوتبال ایران توانایی مالی این را نداریم که بازیکنان‌مان را به تیم‌های بزرگی مانند منچستر یا دورتموند بفرستیم، دیدار با ژاپن فرصت خوبی بود تا بازیکنان جوان‌مان مقابل کاگاوا یا هوندا بازی کنند. ما در ترکیب‌مان بازیکنی داشتیم که در سطح اول فوتبال اروپا باشگاه ندارد، اما فرصت این را پیدا کرد تا مقابل تیم خوب و باتجربه ژاپن بازی کند.

وی با اشاره به دیدار تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل عمان در شهر مسقط گفت: در عمان عملکرد ما خوب نبود، اما توانستیم با جنگیدن یک امتیاز بگیریم. با این وجود و پس از آن بازی سنگینی که مقابل عمان انجام دادیم امروز توانستیم مقابل ژاپن بازی خوبی انجام دهیم. پیروزی در بازی مقابل ژاپن از دست ما فرار کرد و ما برد را از دست دادیم، اما مطلبی که باید به آن توجه کنیم این است که با توجه به دمای 37 درجه و رطوبت 80 درصدی عمان و بازی سنگینی که مقابل این تیم انجام دادیم خیلی خوب توانستیم چهار روز بعد مقابل ژاپن بازی کنیم.

کی‌روش تصریح کرد: در 15 سال گذشته تیم ملی ایران با بازیکنانی مانند دایی، کریمی و مهدوی‌کیا هیچ وقت نتوانسته عمان را در خانه‌اش شکست دهد، اما ما هم بازی خوبی مقابل ژاپن انجام دادیم و هم چهار روز بعد در تهران مقابل بهترین تیم آسیا عملکرد مناسبی داشتیم. بازیکنانم در بازی با ژاپن روحیه جنگجویی خود را نشان دادند و بسیار ممتاز بودند. من هم به خاطر همین از آنها راضی هستم. من و شما باید به بازیکنان تیم ملی افتخار کنیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در خصوص اینکه چرا ایران علی‌رغم اینکه در نیمه اول حاکم میدان بود، اما در نیمه دوم نتوانست این برتری‌اش را حفظ کند و ژاپن تیم برتر میدان شد، خاطرنشان کرد: با شما موافقم که در نیمه اول تیم قدرتمند زمین بودیم و توانستیم فرصت‌های خوبی داشته باشیم، اما معتقدم که در نیمه دوم تعادل در بازی برقرار شد و این‌طور نبود که ژاپن بهتر از ما باشد، بلکه شاهد یک بازی برابر بودیم. ما می‌دانستیم در نیمه دوم با توجه به اینکه ژاپن یک گل از ما عقب است می‌خواهد به گل برسد و به خاطر همین روی ضدحملات برنامه‌ریزی کرده بودیم. انصافاً هم ژاپن چند موقعیت خوب داشت، اما در مجموع ما در نیمه دوم فرصت‌های بیشتری داشتیم.

وی افزود: در کل بازی سرعت و کیفیت بالایی داشت و بارها شاهد این بودیم که بازیکنان ما توانستند روی دروازه ژاپن نفوذ کنند و بازی خوبی به نمایش بگذارند.

کی‌روش در خصوص اینکه با توجه به نبود بازیکنان پلی‌میکر مانند سروش رفیعی تاکتیک ایران نفوذ از جناحین بود، گفت: ما شانس‌های مختلفی در همان گوشه‌های زمین به دست آوردیم. البته ما اتفاقات روبه جلو نیز در میانه زمین داشتیم. برنامه بازی‌ها برنامه‌ای است که خود جریان بازی به شما گوشزد می‌کند. فرصت‌هایی داشتیم که می‌توانستیم از گوشه‌ها نفوذ کنیم، اما باید بگویم، چون ژاپن در میانه زمین تیم قدرتمندی است و با پاسکاری و یک و دوهای سرعتی بهتر کار می‌کند، برنامه ما هم نفوذ از جناحین بود.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: وقتی شما اسب داشته باشید از آن برای طی مسیرتان استفاده می‌کنید یا اگر دوچرخه داشته باشید از این وسیله برای طی کردن مسیرتان استفاده خواهید کرد. بنابراین هر تیمی قدرت خودش را دارد. باید بگویم که به خاطر شویی که هر دو تیم به نمایش گذاشته و حاضرینی که در ورزشگاه حضور داشتند را سرگرم کردند، به همه تبریک می‌گویم.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار ژاپنی مبنی بر اینکه می‌دانیم تمرکز شما روی ایران است، اما به نظرتان ژاپن نسبت به زمانی که در این کشور حضور داشتید چه تفاوتی پیدا کرده است، گفت: زمانی که در ژاپن حضور داشتم شکی نبود که ژاپن بازیکنانی داشت که به لحاظ سرعت و کیفیت بازیکنان خوبی بودند، اما تجربه بین‌المللی نداشتند. وقتی به ژاپن رفتم تیم ملی ژاپن تنها یک بازیکن داشت که در اروپا بازی می‌کرد و همه بازیکنان در لیگ ژاپن مشغول بودند، اما امروز برعکس شده و می‌بینیم که بیشتر بازیکنان ژاپن در تیم‌های اروپایی و در لیگ‌های آلمان، انگلستان و... بازی می‌کنند و تنها یکی دو بازیکن در لیگ ژاپن هستند.

کی‌روش افزود: از دروازه‌بان ژاپن تا هوندا که در جلو بازی می‌کند تفاوت‌شان این است که تجربه بالایی دارند و آن چیزی است که دقیقاً شما به آن احتیاج دارید. این احتیاج کیفیت و تجربه است. این مطلب اولی بود که شما به آن احتیاج داشتید و مطلب دوم جایگاه بین‌المللی است که با حضور در سطح اول دنیا می‌توان آن را به دست آورد.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران خاطرنشان کرد: وقتی تیم ژاپن به جام جهانی رفت بازیکنانی در اختیار داشت که در لیگ‌های آلمان، انگلستان، ایتالیا و ... بازی می‌کردند و یا بازیکنانی داشت که در لیگ قهرمانان اروپا به میدان رفته بودند، اما وقتی من به جام جهانی رفتم این اتفاق برعکس بود و بازیکنان من یک بازی بین‌المللی هم نداشتند. اگر بخواهم صادقانه نظرم را بدهم باید بگویم که فوتبال ژاپن در حال حاضر 24 سال از فوتبال ایران جلوتر است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی