تقابل بحران‌زده‌ها و با انگیزه‌ها در روز رویارویی دایی با تراکتورسازی

کد خبر: 5489
خواندن 465 دفعه جمعه, 08 آبان 1394 ساعت 13:01

به گزارش " تک خوان " ، هفته یازدهم لیگ برتر در حالی پیگیری خواهد شد که دیدارهای این هفته زیر سایه دربی پایتخت قرار گرفته و از همین‌رو حساسیت سایر دیدارهای لیگ کمتر شده است. مسابقاتی که بین تیم‌های میانه و پایین جدولی برگزار می‌شود و با توجه به فاصله کم تیم‌ها در جدول این هفته اهمیت خاص خودش را دارد و شاید تیم‌ها از این هفته به بعد بتوانند جایگاه ثابتی در جدول برای خود دست و پا کنند.

گسترش‌فولاد تبریز - پدیده خراسان
تیم‌های میانه جدولی گسترش‌فولاد و پدیده دیداری خاص را برگزار می‌کنند. دیداری خاص از نظر جدولی که شاید سه امتیاز آن شرایط هرکدام از تیم‌ها را دگرگون کند. گسترش‌فولاد تبریز چهار هفته است به پیروزی نرسیده و البته پنج هفته بدون شکست را هم پشت سر گذاشته و مطمئناً این رکورد می‌تواند کار را برای تیم‌های مقابل سخت کند.

شاگردان فراز کمالوند داخل و خارج از خانه شکست نخورده‌اند و حالا می‌توانند در خانه با کسب سه امتیاز حداکثر پنج پله در جدول صعود کنند. پدیده هم پس از شکست خانگی هفته گذشته مقابل نفت تهران حالا باید در پی جبران باشد. شاگردان رضا مهاجری اگر بتوانند گسترش‌فولاد را پشت سر بگذارند صعود خوبی هم در جدول خواهند داشت تا دوباره شرایط خوبی پیدا کنند.

سیاه‌جامگان مشهد - سایپا
پس از جدایی رسول خطیبی، هدایت سیاه‌جامگان را سعید رمضانی به عهده گرفت، اما مسئولان این باشگاه همچنان به دنبال مربی دیگری بودند. در نهایت هدایت این تیم مشهدی به فرهاد کاظمی سپرده شد بلکه او بتواند با تجربه‌اش سیاه‌جامگان را از شرایط نامناسب دور کند و این تیم حداقل بتواند در میانه جدول قرار بگیرد، اما هنوز این اتفاق رخ نداده و سیاه‌جامگان هر هفته افت بیشتری می‌کنند.

تیم تحت هدایت کاظمی اکنون با 7 امتیاز در رتبه چهاردهم جدول است و با قعرجدول فقط 2 امتیاز فاصله دارد و شاید با این وضعیت زیاد طولی نکشد که قعرنشین لیگ شود. سیاه‌جامگان می‌تواند با انگیزه فاصله گرفتن از انتهای جدول میزبان سرسختی برای سایپایی باشد که پس از پشت سر گذاشتن حاشیه‌هایی از جمله تغییر سرمربی مقابل صبای قم در خانه متوقف شد. شاید پیش از تعطیلات لیگ مجید جلالی نیاز به کسب یک برد داشته باشد تا مسئولان سایپا از حمایت خود پشیمان نشوند.

صبای قم - تراکتورسازی تبریز
تقابل علی دایی، سرمربی آذری زبان صبا با تراکتورسازی تبریز همیشه از اهمیت خاصی برخوردار بوده است. مربی‌ای که در بین آذری‌زبان‌ها محبوبیت ویژه‌ای دارد. دایی این بار در شرایطی با تراکتورسازان تقابل می‌کند که تیمش یک پله از سرخپوشان تبریزی بیشتر دارد و این یک امتیاز ویژه برای صبا محسوب می‌شود. مطمئناً همسایه بودن دو تیم در جدول هم به اهمیت این بازی اضافه خواهد کرد، چرا که صبا و تراکتورسازی هرکدام بتوانند سه امتیاز این بازی را بگیرند در بین مدعیان قرار خواهند گرفت.

تراکتورسازی هم پس از نتیجه عجیب مقابل ذوب‌آهن و اینکه پیروزی 4 بر یک را با تساوی 4 - 4 عوض کرد، باید این نتیجه را جبران کند و در غیر این صورت شاید اتفاق خوش‌آیندی برای تونی اولیویرا و شاگردانش رخ ندهد. صبا و تراکتورسازی یک بار در این فصل و در جام حذفی روبرو شده بودند که سرخپوشان تبریزی در قم یک بر صفر برنده شدند و شاید این یک پوئن مثبت برای اولیویرا باشد.

نفت تهران - استقلال خوزستان
پس از پشت سر گذاشتن هفته‌های ابتدایی بسیار سخت، می‌توان گفت نفت تهران با علیرضا منصوریان دوباره روی دور برد افتاده است. این تیم پس از برد مقابل راه‌آهن در مشهد، پدیده را هم شکست داد و حالا روحیه به مراتب بالاتری باری مصاف با اسقلال خوزستان دارد که این فصل بسیار پرتوان ظاهر شده است. عبدالله ویسی تیمش را با نتایج درخشان چراغ خاموش بالا آورده و حالا رتبه دوم جدول را در اختیار دارد. دوئل دو مربی جوان لیگ هم می‌تواند در نوع خود جالب توجه باشد و مطمئناً ویسی به ادامه روند رو به رشد تیمش فکر می‌کند و منصوریان هم برای بالا آوردن نفت از رتبه‌های پایین جدولی کار سختی مقابل پدیده این فصل دارد.

ملوان بندرانزلی - فولاد خوزستان
شاید شکست و پیروزی تیم‌ها در بازی قبلی‌شان نتیجه بازی این هفته را رقم نزند، اما مطمئناً تأثیر بسزایی در روحیه بازیکنان و کادرفنی خواهد گذاشت به خصوص در تقابل ملوان و فولاد که شرایطی متفاوت را در هفته گذشته تجربه کردند. حمید استیلی، پس از شکست تیمش مقابل پرسپولیس، شعارهایی را از روی سکوهای ورزشگاه آزادی شنید که از سوی هواداران ملوان داده می‌شد و این عده خواستار جدایی سرمربی‌شان شدند که به این شکل می‌توان گفت ملوان از نظر روحی آسیب‌پذیر است. فولاد خوزستان هم پس از 10 هفته اولین پیروزی خود را تجربه کرد تا از قعر جدول جدا شده و یک پله صعود کند. مطمئناً طلسم پیروز نشدن‌های فولاد و جدایی از قعرجدول تأثیر زیادی روی اسکوچیچ و تیمش خواهد داشت و فولادی‌ها می‌توانند با استفاده از این روحیه و انگیزه بالا نتیجه خوبی مقابل ملوان کسب کنند.

ذوب‌آهن اصفهان - راه‌آهن
یحیی گل‌محمدی تیمی عجیب ساخته است. ذوب‌آهن که فصل گذشته از قعرنشینی فاصله گرفت و در پایان فصل سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را کسب کرد، در دیدار هفته گذشته نشان داد این فاصله گرفتن از بحران اتفاقی نبوده است. ذوب‌آهن که پس از چند هفته نتیجه‌گیری خوب و رسیدن به رتبه‌های بالای جدول روحیه بسیار بالایی داشت، در بازی با تراکتورسازی نزدیک بود شکستی سنگین را متحمل شود.

شکست 4 بر یک می‌توانست روحیه بالای بازیکنان این تیم را با یک بازی از بین ببرد، اما ذوب‌آهنی‌ها به بازی برگشتند و در تبریز به تساوی 4 - 4 رسیدند تا شرایط را کاملاً تغییر دهند. تیم قدرتمند گل‌محمدی حالا با این شرایط باید به مصاف راه‌آهن برود. راه‌آهن که با مهدی تارتار روزهای خوبی را پشت سر نمی‌گذارد و شاید بتوان گفت در شرایط بدی هم باید با ذوب‌آهن مصاف بدهد. راه‌آهنی که هر هفته در حال نزول کردن است و حالا با 10 امتیاز و داشتن رده سیزدهم جدول باید با ذوب‌آهن 16 امتیاز که در رتبه سوم ایستاده است روبرو شود.

استقلال اهواز - سپاهان
وضعیت بحرانی استقلال اهواز هر هفته بحرانی‌تر می‌شود. علی حنطه هم نتوانسته کاری برای این تیم کند و آبی‌پوشان اهوازی اکنون قعرنشینی را تجربه می‌کنند. در چنین شرایطی استقلال اهواز باید با سپاهانی تقابل کند که برای خروج از وضعیت فعلی‌اش و بازگشت به جمع مدعیان فقط چشم به سه امتیاز این بازی دارد. مطمئناً کار استقلال اهواز در خانه بسیار سخت خواهد بود، اگر بازیکنان این تیم به خودشان نیامده و همچنان بخواهند در این وضعیت بغرنج و بحرانی پیش بروند. تقابل با این تیم بحران‌زده شاید فرصت خوبی برای حسین فرکی و شاگردانش باشد تا با کسب سه امتیاز در جمع مدعیان باقی بمانند، در غیر این صورت تیم‌های دیگری مدعی خواهند شد و سپاهان به نزول خود ادامه خواهد داد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی