گزارش فیفا از تیم ملی فوتبال ایران

کد خبر: 1286
خواندن 444 دفعه دوشنبه, 26 خرداد 1393 ساعت 20:33

 

به گزارش سایت رسمی فدراسیون، گزارش به این شرح است:
کارلوس کی روش از آوریل 2011 هدایت تیم ایران را بر عهده گرفت و تنها یک هدف در سر داشت، اینکه ایران را دوباره به جام جهانی فوتبال برساند. انفاقی که در جام جهانی 2010 آفریقا ررخ نداد. سرمربی 61ساله تیم ملی در همین راستا تلاش کرد. در نهایت تیم ملی ایران به عنوان سرگروه از گروه یک در پنجمین دور مقدماتی آسیا شد. پس از آن برای اطمینان از حضورشان در برزیل به مصاف کره جنوبی در خاک این کشور جنگیدند.
پس از آن بود که کی روش در ایران به یکباره تبدیل به یک چهره محبوب شد. طرفداران شاد تیم ملی در مراسمی که برای بدرقه تیم به جنوبی آمریکا در ورزشگاه آزادی برگزار شد به شدت از سرمربی پرتغالی تمجید کردند.هواداران تیم ملی انتظارات زیادی از این تیم در جام جهانی دارند. در حالی که ایران باید با آرژانتین، بوسنی و هرزگووین و نیجریه در گروه ششم روبه رو شود. تیم ملی ایران که سه قهرمانی جام ملت های آسیا را در کارنامه دارد روز دوشنبه در ورزشگاه بایکساد و در شهر کوریتیبا باید به مصاف نیجریه برود.
دلگرمی و اعتماد هواداران تیم ملی و همچنین هدایت کی روش باعث شده تا بازیکنان به موفقیت امیدوار باشند. البته سرمربی سابق رئال مادرید چند بازیکن دورگه ایرانی شاغل در اروپا را به ترکيب تيم خود اضافه کرده است.
دانیال داوری دوروازه بانی که دو هفته پیش با باشگاه سوییسی به توافق رسید یکی از همین بازیکنان است. داوری به سایت فیفا گفت " اولین بار که کی روش مرا به تیم ملی دعوت کرد من سریع قبول کردم. این یک افتخار بزرگ است که در تیم ملی با همچین مربی بزرگی حضور داشته باشم. کی روش اشتباهات من را گوشزد کرد. من با مربیان زیادی در آلملن کار کردم و با چیزهای زیادی روبه رو شدم اما واقعا از تجربیات کی روش سود بردم" 
داوری تنها بازیکنی که کی روش به تیم ملی آورد نیست. اشکان دژاگه بازیکنی که دو گل مهم در مراحل مقدماتی به قطر زد هم با سایت فیفا گفتگو کرد و درباره بهبود و روند رو به رشد تیم ملی در چند سال اخیر صحبت کرد " این تیم از زمانی به وجود آمد که کی روش رهبر آن شد. ما در سطح بالاتری بازی می کنیم. کی روش تجربیات زیادی دارد و در تیم های بزرگی کار کرده است بازيکنان هم تاکنون همکاري خوبي در ترکيب تيم ملي با هم داشته‌اند. تنها کاري که بايد انجام دهيم اين است که در راه درست گام برداريم."

 -ستاره‌هاي اروپايي ايران
کي‌روش نه تنها چند بازيکن را از اروپا به تيم ملي آورده بلکه با اعتماد به چند بازيکن بومي نيز موجب شده توازني در تيم ملي به وجود بيايد. نتيجه کارهاي او شگفت انگيز بوده است. اين تيم در 38 ديدار اخير خود در 20 ديدار به پيروزي رسيده که بهترين رکورد آنها از سال 2006 که هدايت اين تيم را برانکو ايوانکوويچ کروات به دست داشته بوده است.
خسرو حيدري که در دفاع راست به ميدان مي‌رود بر اين باور است که به خاطر حضور کي‌روش روي نيمکت اين تيم بوده که ايران راهي جام جهاني شده است. "کي‌روش در مرکز موفقيت‌هاي ما قرار دارد. او تيم را در مسيري فوق العاده مربيگري مي‌کند. او مربي بسيار خوبي است و توانسته ما را به جام جهاني برساند. از زماني که او در تيم ملي ما حضور پيدا کرده استانداردهاي فوتبال ما همواره در حال پيشرفت بوده است."
بختيار رحماني هم که در خط هافبک تيم ملي توپ مي‌زند در مورد کي‌روش گفت: «من در سه سال گذشته کاپيتان فولاد خوزستان بوده‌ام اما هر زماني که با کي‌روش در تيم ملي کار مي‌کنم چيزهاي زيادي ياد مي‌گيرم. او شبيه هيچ مربي ديگري که داشته‌ام نيست. بايد هم فرقي بين يک مربي که در منچستريونايتد و رئال مادريد کار کرده با ساير مربيان وجود داشته باشد. بايد بگويم کي‌روش يک مربي فوق العاده است.»
از دیگر ستارگان حاضر در تیم ملی ایران، خسرو حیدری است که زیر سایه تعلیمات کی‌روش به خوبی رشد کرده و نسبت به بازیهای ایران خوش بین است. حیدری در این رابطه گفت: کی‌روش تیم را در راهی باورنکردنی هدایت کرده و وضعیت بسیار خوبی داریم، او نظم را به عنوان محور تیم انتخاب کرده و آموزش بسیار با ارزشی را به تیم منتقل می کند. بازی ما با تعلیمات کی‌روش به حد استاندارد نزدیک شده و این یک موفقیت مهم و بزرگ است.
بختیار رحمانی، بازیکن خط میانی ایران نیز گفت: "نزدیک به سه سال است که در تیم باشگاهی خود تحت تعلیم مربیان خوبی هستم اما هر زمان که زیر نظر کی‌روش قرار می گیرم تجربیات تازه و اطلاعات مفیدی کسب می کنم. هیچ مربی را شبیه کی‌روش ندیده ام. می توانم بگویم که کی‌روش یک مربی و یک مدیر موفق، فوق العاده و بزرگ است"

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی