هیتسفلد: بوندس لیگا برنده بزرگ جام جهانی است

کد خبر: 2046
خواندن 580 دفعه چهارشنبه, 25 تیر 1393 ساعت 16:34

به نقل از وبسایت رسمی بوندس لیگا، هیتسفلد، آلمان را شایسته ترین تیم جام جهانی برای قهرمانی دانست و همچنین از عملکرد خوب نویر به تعریف و تمجید پرداخت و از او به عنوان یک دروازه بان شگفت انگیز یاد کرد.

آقای هیتسفلد، آیا تیم ملی آلمان شایستگی قهرمانی جهان را داشت؟

قطعا همین طور است. آلمان بیش از هر تیم دیگری شایستگی قهرمانی را داشت. هیچ یک از حریفان آلمان در این تورنمنت قادر نبودند جلوی آلمان بایستند. فشار زیادی بر روی بازیکنان و اعضای تیم بود، برخی از بازیکنان هم آخرین فرصت را برای حضور در جام جهانی داشتند، بنابرین باید از آخرین فرصت خود استفاده می کردند که همینطور هم شد. آن ها بالغ تر شده بودند و آماده چنین مسابقاتی بودند و به نظرم نوبت آلمان بود که فاتح جهان شود.

چه چیز آلمان با سایر تیم ها متفاوت بود؟

حضور بازیکنانی با کلاس جهانی و کار تیمی عالی. بسیاری از بازیکنان ما شخصیتی بزرگ داشتند و هر یک از آن ها می توانستند آلمان را پیروز میدان کنند. یکی از ویژگی های چنین بازیکنانی این است که، حتی زمانی که در فرم خوب خود نیستند، می توانند همه چیز را به نفع تیم خودشان تمام کنند.

بازیکنان مهمی از بایرن در فینال حضور داشتند، تا چه حد معتقد هستید که آنها نقش مهمی در قهرمانی داشتند؟

آنها قطعا نقش مهمی در این قهرمانی داشتند. بایرن بیش از هر باشگاه دیگری در جام جهانی 2014 نماینده داشت. نه تنها بایرن، بلکه سایرین هم عالی بودند. خصوصا بازیکنان دورتموند.

یواخیم لوو را چطور دیدید؟

او تیمی متحد را تشکیل داد و آن را اداره کرد. همچنین در بخش دفاعی ثبات بیشتری وجود داشت. رکورد حضور هشت ساله او در تیم ملی آلمان فوق العاده است.

چه چیزی باعث شده است که توماس مولر تا این حد موثر و خوب عمل کند؟

من همیشه از پتانسیل بالای او آگاه بودم. او بازیکنی با کلاس جهانی است. در زمین او غیر قابل پیش بینی است و کار را برای حریف بسیار سخت می کند.

 عملکرد مانوئل نویر را چگونه ارزیابی می کنید؟

سطح او هم در کلاس جهانی است. نویر یکی از ارکان قهرمانی آلمان است. او ضعفی ندارد و دروازه بان کاملی است. به نظرم او شگفت انگیز است. نویر نه تنها یک دروازه بان است بلکه یک دروازه بان-سوئیپر است. او نمونه ای اولیه از دروازه بانان مدرن است.

چه چیزی را عامل برتری 7-1 مقابل برزیل می دانید؟

این بازی کاملا احساسی بود و آلمان در تمام نقاط زمین برتر بود. من هرگز در نیمه نهایی جام جهانی چنین سطحی از بازی را ندیده بودم. برزیل با گذشت نیم ساعت 5-0 عقب بود و این اتفاق هرگز در نیمه نهایی جام جهانی رخ نداده بود.

بزرگترین برندگان این جام چه کسانی بودند؟

به نظرم یک برنده ویژه وجود دارد و آن هم بوندس لیگا است. بازیکنان بوندس لیگا در برزیل کار بزرگی کردند.
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی